Opinie o Nas Pionowe grzejniki dekoracyjne z płaskim frontem
Pionowe grzejniki dekoracyjne z płaskim frontem
   2022/06/30
Pionowe grzejniki dekoracyjne z płaskim frontem

Pionowe grzejniki dekoracyjne z płaskim frontem to popularny sposób na aranżację przestrzeni. Wielu producentów ma w swojej ofercie tego typu kaloryfery, które choć pozornie wyglądają tak samo, to jednak istnieją między nimi pewne różnice.

Grzejniki z płaskim frontem mają wiele zalet – są łatwe w czyszczeniu, mogą być produkowane w wielu rozmiarach, istnieje możliwość wyposażenia ich w dodatkowe relingi i poręcze, a część z nich może być dodatkowo wyposażona w grzałkę elektryczną. Przedstawiamy Państwu trzy modele, na które warto zwrócić uwagę.

Grzejniki dekoracyjne Niva – elegancja, minimalizm i najwyższa klasa

Niva to seria popularnych grzejników z płaskim frontem, produkowana przez belgijską markę Vasco. Przód kaloryfera jest idealne jednolity i w zależności od wybranego koloru gładki lub strukturalny. Grzejnik Niva może zostać wyposażony w specjalne wieszaki, dzięki którym można odwieszać ręczniki, co sprawia z kolei, ze model może być stosowany w łazience. Model produkowany jest w dwóch wersjach, pojedynczej (N1L1, NS1L1) oraz podwójnej (N2L1, NS2L1), a do tego w dwóch wariantach estetycznych. Grzejnik Niva ma kwadratowe, klasyczne zakończenia rogów, z kolei Niva Soft jest zaokrąglony po bokach, aczkolwiek nie wpływa to np. na moc grzewczą, która w obu przypadkach jest taka sama. 

Grzejnik Niva - Vasco

W przypadku modelu Niva, warto również przejrzeć inne grzejniki z tej serii:

Garść danych technicznych - Niva:

 • Materiał: stal;
 • Dopuszczalna temperatura pracy: 120°C;
 • Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar;
 • Podłączenia hydrauliczne: dolne standardowe, dolne środkowe 50 mm;
 • Gwarancja: 10 lat.

Grzejnik Niva Soft z płaskim frontem - Vasco

V-Line – grzejnik 3P – płaski, pewny i polski

Grzejnik dekoracyjny z płaskim frontem V-Line produkowany jest w Pruszkowie przez polską firmę Luxrad. Dzięki swojej formie model idealnie sprawdzi się w nowoczesnych przestrzeniach, które potrzebują minimalistycznych elementów. V-Line standardowo produkowany jest w dwóch kolorach – białym RAL 9003 oraz antracytowym RAL 7016, ale ponadto za dopłatą można wybrać dowolną barwę z palety producenta. Konstrukcja kaloryfera składa się głównie z dwóch elementów – drabinki z gęsto osadzonymi profilami grzewczymi oraz obudowy z płaskim frontem. Element grzewczy pozostaje niewidoczny dla użytkownika. 

Grzejnik dekoracyjny V-Line od firmy Luxrad

V-Line – dane techniczne:

 • Materiał: stal;
 • Dopuszczalna temperatura pracy: 95°C;
 • Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar;
 • Podłączenia hydrauliczne: dolne środkowe 50 mm;
 • Gwarancja: 6 lat.

Grzejnik dekoracyjny z płaskim frontem V-Line - Vasco

Symfonia naturalności i piękna – grzejnik dekoracyjny Stone

Stone to model stworzony przez polską markę Radeco. Na tle konkurencyjnych produktów, wyróżnia się materiałem, z którego jest zbudowany – jest to kamień, a konkretniej marmur, granit lub trawertyn. Jak powszechnie wiadomo, jest to naturalny produkt i ciężko przewidzieć ostateczny efekt wyglądu grzejnika. Trzeba na to jednak patrzeć z innej perspektywy – w zasadzie nie ma możliwości, aby otrzymać dwa dokładnie takie same modele, dlatego każdy będzie unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. Warto dodać, że w cenie kaloryfera klient otrzymuje dwa relingi, na których można odwieszać ręczniki. 

Grzejnik dekoracyjny z płaskim frontem Stone - Radeco

Grzejnik ozdobny Stone – dane techniczne

 • Materiał: stal;
 • Dopuszczalna temperatura pracy: 95°C;
 • Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar;
 • Podłączenia hydrauliczne: dolne środkowe 50 mm;
 • Gwarancja: 6 lat.

Grzejniki dekoracyjne to nie tylko proste źródła ciepła. Są one elementem sztuki użytkowej, a projektanci i artyści (czasami te dwie role łączy jeden człowiek) prześcigają się w coraz to nowych formach, którymi próbują zaskoczyć klientów. Grzejniki z płaskim frontem zdecydowanie mają więcej zalet niż wad i w tym segmencie, wielu znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Grzejnik z kamienia - Stone

Komentarze

Log in or register to post comments