Opinie o Nas Zestaw zaworów All in One "Unico" - Vario Term
  • -30%

Zestaw zaworów All in One "Unico"

674,04 zł
471,83 zł
brutto
Zniżka 30%
Producent:
Ilość

Wybrany wariant:
Kolor chrom
Orientacja LEWY (głowica na powrocie po lewej, zasilanie po prawej)
Rodzaj złączek Rurka Alu Pex - 16x2 mm
Kolor
Orientacja
Rodzaj złączek

Jedno z unikatowych rozwiązań oferowanych przez firmę VARIO TERM, służące do podłączenia grzejnika w rozstawie 50mm z zaworem zintegrowanym. W przypadku gdy rurki naszej instalacji usytuowane będą pod jednym z kolektorów, a ich osie oddalone od siebie na dystans 5cm, zawór implementujemy do jednego otworu w grzejniku za pomocą załączonej rurki zanurzeniowej. 

W zależności od strony, po której znajduje się nasza instalacja, i w której z rurek mamy zasilanie (ciepłą wodę), stosujemy zawór lewy lub prawy. Należy pamiętać, że warunkiem prawidłowego działania jest umiejscowienie głowicy termostatycznej zaworu, po stronie powrotu (rurki z wodą zimną). Zawór UNICO idealnie sprawdza się przy podłączeniu w rozstawie dolnym standardowym. W skład zestawu wchodzą:

  • zawór termostatyczny z głowicą termostatyczną 
  • adaptery do standardowych instalacji: ALUPEX 16/2 lub miedź 15mm
  • zestaw maskujący z rozetą i tulejami, które zapewnią eleganckie wykończenie
  • nyple redukcyjne oraz rurka zanurzeniowa

Podobnie jak wszystkie spotykane zestawy All In One, również Unico dostępny jest w gamie unikatowych kolorów z palety Vario Term. Dzięki swojej budowie, i możliwości przyłączenia, instalacji do jednego otworu w podłączeniu dolnym standardowym, zyskujemy dodatkową opcję do umieszczenia grzałki w przeciwległym wlocie. 

Zawór Unico, występuje tylko w wersji kątowej. W podejściu do rurek zamontowanych w ścianie zakończony jest gwintem zewnętrznym 3/4” GZ 3/4”, który opatrzony odpowiednimi złączkami: alupex 16/2 lub miedź 15 mm wkręcamy do naszej instalacji. Do otworu grzejnika montujemy rurkę zanurzeniową, i wkręcamy gwint zewnętrzny ½: GZ ½. 

AUGSO202CFK

Opis

Materiał
Stal